" " Charlie Chaplin

O Brně (tentokrát podrobněji)

10. března 2016 v 15:48 | Just Blaze |  "Názory"
Ahoj. Rozhodl jsem se sepsat takovou příručku, respektive průvodce druhýho největšího města ČR a prvního největšího (!) na Moravě - Brnem. Něco jako je Stopařův průvodce po Galaxii. Žiju v Brně několik let, vlastně v něm žiju už od narození, takže mám snad určitou licenci a pravomoci o něm psát. Dělám si tím trochu… Občas je dobrý začít znovu, občas taky ne.

Myslel jsem si původně, že k tomu nikdy nedojde, ale stalo se. Poprvé vznikne něco jako seriózní článek, jak taky říkáme my intelektuálové analýza. Z důvodu délky totiž musím přistoupit na úspornější metodu, takže tentokrát nebudou žádný dlouhý historky, žádnej Cimrman, žádnej můj duševní stav, žádný zkopírovaný texty v plným změní, žádný odbočky, žádný vynikající odstavce obsahující čistou kvalitu, prostě nic.

Ale nebrečte, jsou i horší věci. Například když Vám dojde mátovej čaj, jako mně.

Soustředím se pouze na zajímavosti, až Vám z toho, jak je to zajímavý, bude zajímavě blbě…

Vlakové nádraží

Vlakem upřímně moc nejezdím. Mám ovšem i tak určitý zkušenosti. Bohužel jsem nikdy nejel tou vyšší třídou, kde Vám dají noviny a kávu a pokaždý jedu (to si to nijak nevybírám) nějakým polorozpadlým rychlíkem z doby první republiky. Naštěstí to má aspoň záchod s takovou tou červenou, nebo zelenou cedulí. Teď jsem chtěl napsat cedulkou, ale nemám rád zdrobněliny. To mě vždycky bavilo a baví, z neznámých důvodů.

Jel jsem i s uzavřenými kupé i s otevřeným prostorem (ten se mi zdá lepší). A pravidelně mám u sebe lístek! Jinak budova hlavního nádraží = hnus. Dál se už nebudu rozepisovat, ať to není moc o vlacích. Ještě si pamatuju, že je to strašně zmatený, řeknou Vám třeba: Páté nástupiště, druhá kolej a Vy to hledáte jak v nějakým podzemním labyrintu. Možná se to zdá jenom mně, jedinýmu na světě. Má to svoje určitý kouzlo, ale čisto by aspoň být mohlo…

Autobusové nádraží

Myslím teď to u Grandu (Grand hotel, 4*). Existuje ještě jedno (Zvonařka), k tomu toho moc nemám (nemám toho ani moc ke Grandu), protože tam nic úchvatnýho není, pár stánků s novinama a časopisama, nějaký hospody pochybný kvality, potraviny. Vypadá to podobně jako normální zastávky, ale je jich tam víc u sebe. Je tam taky logicky i víc zaparkovaných autobusů u sebe. Jedná se o dálkový jízdy, třeba si pamatuju do Zlína nebo někam prostě mimo Brno.

Pokud bych měl srovnávat úroveň autobusů na Zvonařce (nebo u Zvonařky?) a u Grandu, tak u Grandu jezdí podle mě jenom Student Agency (nejsem si jistej, opravte mě) a kvalitou je to o něco výš. U Student Agency jsem před nějakýma rokama dostal noviny (dnešní), ptali se i na kávu, k dispozici je wifi a jezdí se až do Prahy na Florenc (dál toho v Praze moc neznám). Co se týká autobusů ze Zvonařky, tak tam Vám akorát řidič pomůže dát tašky do kufru a můžete se dívat během jízdy na film. Každopádně mě několikahodinový cestování autobusem nikdy moc nebralo…

Letiště

Letiště v Tuřanech už je jiná úroveň, když se podíváme na vybavení. Letadla jsou jinej případ. Letěl jsem pouze jednou hlavně proto, že se můj brácha rád dívá na ten pořad o leteckých katastrofách. Kdybych Vám měl vyprávět všechny ty zážitky, tak to by bylo na dlouho. Nicméně něco negativního se i v tom celým lítajícím procesu přesto najde. K letence Vám (asi nezkušeným) řeknou, že máte přijít zhruba 2 hodiny předem, aby se vše stihlo vyřídit a odbavit.

Přijdete tam a začíná to peklo. Stojíte ve frontě, pak stojíte ve frontě a nakonec pořád stojíte v nějaké frontě! Já vím, bylo zrovna léto, období dovolených, ale to sakra nejde udělat nějak jinak?! Na místních malých televizích navíc stále dokola běží jakési reklamní pořady, takže z toho člověk může snadno zblbnout. Letiště obsahuje spoustu prodejen jídla, pití, šperků a všeho možnýho. Cenově to žádná pohoda moc není, ale člověk letí 1x, 2x za život, tak si tam i přesto rád něco dá (vtip).

Doprava po Brně

Nemůžu si stěžovat. Můžu si stěžovat, když napadne sníh, ale to je asi věc jiná. Když hraje Kometa a vyhraje, tak si člověk může i zazpívat. Rozjezdy v noci jsou super, teď ale nějak posunuly ty časy, na který jsem byl docela zvyklej. Myslím, že to jezdí každou hodinu (předtím půl), ale můžete si dát zase kebab nebo něco v housce. Bez kebabu už jsem dlouhý roky nejel domů. Pamatuju si, že se občas sejde v autobusu ve 2 ráno sestava, kdy každej něco jí. A není to zrovna podle zásad zdravý výživy. Že by si někdo dal salát? Haha. Teď jsem pobavil sám sebe, ach jo.

ZOO

Přejděme na odlehčenější téma, i když rozjezdy jsou taky odlehčený. Navíc, když jednou za čas chodí vyhazovači (udržovači pořádku v hromadné dopravě = takoví "lepší" revizoři) a známýho vyhodili, jedl prý zrovna něco na ten způsob, o čem jsem psal nahoře…

ZOO se zlepšuje, ta éra, kdy tam nic zajímavýho nebylo, jsou naštěstí dávno pryč. Může to být docela dobrej odpolední nebo dopolední výlet. Malým mínusem je, že se nedá čekat nějaký extra výkony od těch přítomných zvířat. Tygr prostě celou dobu jenom leží, lední medvěd celou dobu leží, žirafa celou dobu prostě jenom le… chodí. Nikdy mě moc nebraly antilopy, bizoni nebo tak něco. Líbí se mi šelmy, který v sobě mají skrytou sílu, vnímáte určitej strach, respekt. No, i když bizona bych taky potkat nechtěl. Je tam toho hodně, sloni sice ne, ale ryby, ptáci, opice (ty bývají zajímavý), snad už i lvi, hadi, krokodýli, želvy. Na tohle může být Brno pyšný a to mě baví.

Ještě taková vzpomínka, když jsem tam byl naposled, tak mě asi nejvíc zaujala panda červená, vypadá hezky, takovej malej medvěd, ale hlavně mě zaujalo to, že celou dobu nepřetržitě chodila. Něco jako ve filmu Marečku, podejte mi pero - asi musí při přemýšlení chodit. Šla, pak se otočila u mříže a šla zase nazpátek. Když jsem u toho, ty mříže můžou některým lidem trochu vadit, hodně zvířat je zavřených, málo jich má nějakej větší výběh…

Kino

Komu nezáleží na nějakým formálním chování a klidně si dá popcorn a Colu, tak buď Olympia, která je podle mě lepší, ale hůř dostupná, nebo Velký Špalíček, kde jsou kinosály o něco menší. V obou případech je zvuk strašně nahlas, milion reklam před filmem a hraje se nejnovější program. Chodím jenom tam, protože jsem na to už zvyklej a taky mám rád popcorn.

Existuje pak ještě varianta - kino Scala -, kde to spíš vypadá jako v nějakým divadle. Známej tam byl, ale bohužel si nevzpomínám, jak to přesně probíhá. Tuším ale, že se jedná o decentnější styl, promítají se různý filmy, ne jenom mainstream, takže tam můžete vidět něco, co byste si jinak museli (chtěli muset) stáhnout doma z ulozto. Jak říkám, nevím, třeba jsou i jiný varianty, pokud někdo ví, budu rád, když napíše do komentářů…

Divadlo

O tom jsem psal minule, nechci se opakovat. Do divadla chodím častěji, než do kina, protože se představení logicky nedají moc dobře stáhnout. Líbí se mi ta atmosféra, (téměř) všichni slušně oblečení a někdy i nezapomenutelnej výkon na jevišti. Někdy, protože jsem v posledním období lehce zklamanej.

Do divadla Bolka Polívky jezdí hrát kromě Bolka i zahraniční hosté (převážně z Prahy), Husa na provázku hraje něco mezi muzikálem a činohrou, Národní divadlo hraje takový ty těžší kusy, kdy buď usínáte, nebo se při komedii nezasmějete ani jednou. A do Městskýho divadla většinou nejsou volný lístky. Navíc se mi plete Městský s Národním, takže mockrát nevím, co je v čem a proč je co v čem.

Znám tady ty čtyři a nejčastěji chodím k Bolkovi. Viděl jsem u něho například Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho právě s Bolkem a Ondřejem Vetchým. Nebo hru s Oldřich Kaiserem a Jiřím Lábusem. Už je to dlouho, ale ne-za-po-me-nu-tel-ný! Ty myslím stačí.

Sport

Sport vynechám, i když o něm vím nejvíc. Například vím, kde na jakým hřišti mají jakou trávu (trávník), kde právě nemají trávu, kde budou mít trávu a kde asi nikdy nebudou mít trávu. Mluvím teď o fotbale, žádný drogy, prosím Vás! Takový informace třeba ani nepoužijete za celej život. Když říkám někomu, že jsem někde hrál zápas, tak většinou náhle změní téma. Tak kde mám ty vědomosti konečně uplatnit?

Kavárny

Můžu jmenovat jenom asi dvě, protože piju kafe obvykle buď doma, nebo ve škole z automatu. To je úroveň, co? Ale můžu Vám říct, že v kavárnách je kvalita daleko lepší, nevím, jak to dělají! První z nich je v areálu Tesca (Campus), nebo ne v areálu, ale Tesco tam je prostě u toho. Jmenuje se to myslím Panos a dělají i bagety a prodávají zákusky. Mají sice chuťnější kávu, než u nás doma, ale není zase tak skvělá...

V Campusu otevřeli teprve před chvílí jakousi restauraci s kavárnou (jak se něco spojuje, tak je to divný) Sklizeno - takový to domácí a poctivý. To mě vždycky pobaví. Třeba jak máte u reklamy nějakýho jogurtu, že nyní obsahuje víc smetany a ovoce pro lepší chuť! Takže do té doby to mělo hnusnou chuť? Proč tam tu smetanu a ovoce nedali hned?! Promiňte…

A ve Sklizenu mají snad i lepší kávu než v Panosu, a taky tam mají strašně moc světla, protože je to celý prosklený. Na to můj strejda říká: "Jak to budou dělat, až tady bude lidem svítit slunko do očí?" Nevím, no. Všichni jsou usměvaví, milí a velmi pozitivní. Tak jak to má koneckonců být. Jen mi pak nesmí zapomenout donést dezert! A nejlepší kavárna je (pro mě) na Zelňáku (Zelný trh), ale nevím, jak se jmenuje. Je tak dobrá, že zapomínám i názvy! Viděl jsem v ní jednou sedět i Honzu Poláka (pro znalce), tak to nemůže být úplně špatný…

Akce

Pod pojmem akce bych shrnul různý možný akce všeho druhu. To znamená, co se zhruba děje, když ještě na spoustu věcí jistě zapomenu. Vím o tom, že jsou Dny vína, Dny piva, Vánoční trhy, nějaký slavnosti v pivovaru Starobrno, když Kometa postoupí do finále, tak se promítá. Podle mě toho bude daleko víc a je pořád něco na náměstí Svobody, na Moravským náměstí, nebo na Zelňáku. Teď asi pravděpodobně i něco velikonočního.

Všechno se to dá vyjádřit jedním slovem. Tak dvěma! Hodně lidí. A to myslím jako neuvěřitelně hodně. Kdo má slabý nervy a nebaví ho čekat na pivo třeba i 30 minut, tak by tam asi neměl chodit. Nebo s tím počítat. Pamatuju si několik takových odstrašujících zážitků, když jsme radši šli do blízké hospody. Já jim to vážně neberu, ale na Brno jsou ty prostory v 99,9 % vždycky malý.

Nedávno tady u nás byl FoodPark, takový setkání pro lidi, co jedí rádi zdravě. Byl jsem přítomen i já. A co myslíte? Zase stejný, tlačenice u dveří a nakonec jsem byl spokojenej, že jsem koupil kafe, sýry, sušenky, marmelády a mohl jsem konečně vypadnout. Odhad pořadatelů je většinou nedostatečnej a zoufalej. Navíc takový utlačovaný setkání nemám příliš v lásce, nebaví mě dlouhý minuty viset někomu na zádech.

Navštívil jsem dva koncerty na Výstavišti. A zase. Nejsem proti, ale myslíte si, že se třeba v Mnichově takhle někdo bude tlačit? Možná mám jenom zbytečný iluze a je to všude stejný. Byl jsem ale na fotbale v Plzni a záviděl jsem všem Plzeňákům! Křičel jsem: "A pak, že to nejde!" Skoro jsem byl až dojatej, jak to tam mají propracovaný, občerstvení není problém, nikde se netlačíte, přitom vyprodáno!

Hospody a kluby

Myslím, že jsem se u předchozího zbytečně rozepsal. Není to vůbec snadný to nějak rozumně popsat. Naopak si myslím, že to píšu docela nerozumně. Zkrátím to. Hospody. Obešel jsem jich spoustu, ale že bych se do nějaký opakovaně vracel, to asi říct nemůžu. Nebudu to radši ani psát, aby tam náhodou někdo nepřišel a nehledal mě. To si docela fandím.

U všech čertů. U všech čertů je název! Ta je dobrá, chtěl bych ještě vyzkoušet takovou tu, kde se celou dobu stojí, hlavně v létě mi to přijde zajímavý. Častokrát jsem byl v Modré růži na tataráku. To se musím zastavit, jedná se o steak bar, kde se prostě strašně řve (mluví nahlas) a vy skoro neslyšíte, co Vám druhej říká a sedí třeba jenom metr od Vás. Pak jsem prošel dost hospod u bývalé a současné školy, z jedné nás dokonce vyhodili (hospody, ne školy!).

Kluby už tak moc nemusím, ale chodím do nich. Caribic je asi pořád pro holky do 15, i když jednou po mně chtěli i občanku. TWO FACES - už nevím. Bastila? Tam chodí i starší lidi (senioři), ale zase prostor šíleně malej. Metro není špatný, hodně místa. Nicméně mám problém s hudbou. Všude hrají ty diskotékový a nekonečný smyčky, který než se rozjedou, tak vypiješ dva panáky. Teď trochu vypadám jako alkoholik, co?

Nemůžu si na ty jména zase vzpomenout. Nakonec je to všechno dost podobný, i průběh je podobnej. Většinou jde o nějakej zvenku nevhlednej barák a celý to pak probíhá ve sklepě. Aha, takový to Teepee u ohňostrojů? Podle mě nejhorší, divný a hlavně lidi snad do 12 let. Aspoň teda mentálně. Ohňostroje, to je taky bomba. Kromě Masarykova okruhu, máme ještě tady tu světovou věc. V létě se to pořádá, jsou u toho kolotoče, hraje hudba, pochopitelně spoustu návštěvníků. A v té době se řeší jenom dvě základní otázky: "Byl jsi na ohňostrojích?" a "Půjdeš na ohňostroje?" Občas jdu, ale klidně se bez toho obejdu. Taky se dá jít na Laser Game, to je teď strašně módní, ale je to fajn. Stačí!

Není to příliš dlouhý? Jsem spíš na sportovní události, takže nečekejte výstavy nebo muzea umění…

Výstavy a muzea

Co jsem tak byl se školou, tak Kasematy jsou jedna z nejvíc nudných věcí na světě! Byl jsem tam asi 3x. Podzemní vězení. Můžu Vám to takhle říct a přesně takový to je. Různý kobky s mřížema a jejich nekonečný procházení. Pro zajímavost jsou v nich občas umístěný i figuríny a průvodce má pochopitelně nějakou zaručeně uspávají historku. Například o Babinským, nebo o někom, kdo byl zazděnej ve zdi, no prostě zalitej betonem. Ale matně si pamatuju, že byl živej, ne jako zalitej přímo. Nemohl odtud každopádně odejít. I tak je to hnusný, taková byla holt doba.

Moravský zemský muzeum (asi teda). Něco jako školní učebnice, jenže to vidíte naživo. Podle toho se tam tak i chovají. Takový učitelský prostředí. Vím o tom, že mají i určitou prohlídku spojenou s Marsem nebo dinosaury, ale já jsem byl pokaždý (!) na nějaké pitomé výstavě, kde byly jenom vycpaný zvířata! Chápete to? Co je na tom pěknýho? Já nechci vidět nic vycpanýho, přijde mi to nechutný! Vycpaný lidi tam taky mají? Ok, vlastní i velkýho medvěda, ale co jako? Ani sáhnout na srst jsem mu nemohl. Člověk pak cítí bezmoc, promarněnej čas. To radši běžte do toho ZOO.

Ale co je pecka, tak to je hvězdárna a planetárium! Sice pouští programy spíš pro děti, takže Vám budou příliš popisně vysvětlovat věci o vesmíru, ale to nevadí. Maximálně je to slabší v tom, že tam ty děti fakt jsou přítomný a neustále do toho mluví. Není na to moc klidu. Ležíte na zádech a díváte se nahoru nad sebe. V hvězdárně jste určitě už byli, tak nemusím vysvětlovat. Myslím, že jsem tam slyšel i něco nadabovaný od Vojty Dyka (pro holky!).

Koupání

Vnitřních bazénů, o kterých vím a chodím do nich, tak jsou přesně dva. Ten v Kohoutovicích má i tobogán, ten na Kraví hoře má asi lepší vířivku a taky i venkovní areál. V létě se dá jít ještě na koupaliště Dobrák (v Králově poli!), to je fakt pěkný. No, anebo na Riviéru, kde je to přírodní a možná víc doprovodních věcí (beach volejbal, hřiště pro petanque, ping-pong, atd.). Tady se doufám při výběru nespletete…

Parkoviště

Hrůza! Buď všude placený takový ty budovy přímo na parkování, nebo u Grandu, kde teď vymysleli úžasnou věc. Dřív se od 18 hodin ve všední den neplatilo, ale rozhodli se to změnit. A vzpomínám, že jsem dával za 3 hodiny něco kolem 120 Kč. Takže jet někam s myšlenkou, že někde zaparkuju je skoro nemyslitelný. Musíte si nastudovat trasu dopředu a zvolit si placený místo. Jedná se samozřejmě o centrum města, ale pomalu to začíná přicházet i všude kolem. Třeba u mé školy je problém zaparkovat každej den a zrovna dneska jsem jel domů, protože jsem prostě 30 minut hledal a nenašel. Měl jsem to jako omluvenku a prošlo to, takže to nebylo tak špatný. Pak už jenom MHD

Nakupování

Kolega (já už říkám ve škole všem kolego) mi připomněl Vaňkovku. Ta je naprosto fantastická, že ať do ní přijdete v jakoukoliv dobu, tak je pokaždý narvaná. Zástupy lidí sem a tam. Pořád někdo něco nakupuje, nebo jen tak chodí. Nemusíte se aspoň cítit trapně, když vejdete do obchodu a nikdo by v něm nebyl. Tady to hrozí maximálně u prodejen například s pánskými obleky, tam bývá pravidelně prázdno, ale zase, kdo si kupuje často oblek? Já mám stále ten od maturity, a jak slouží!

Nebál bych se říct, že Brno… že každý větší město je rájem nakupování. Co taky jinýho mají lidi v životě dělat? Olympia, Kaufland, Tesco, Albert, ten hyper Albert, cokoliv! Ještě jsem nikdy nebyl třeba ve Starbucks, je to tam dobrý? Podle mě jsou tady všechny možný obchody všeho možnýho druhu, takže nemá cenu to rozebírat. A pak taky pochopitelně existuje online prodej. My si například každej týden necháváme buď od Tesca, nebo Rohlíku dovážet nákup. I Family Frost jezdí! Kdo zná Family Frost?!

Ostatní

Tím bych se dostal k závěru, kde bych zmínil ještě pár drobností. Víte třeba, kde je v Brně nejlepší tráva? No dobře, nebudu to sem cpát...

Nicméně tu máme při jízdě autem zúžení ze tří pruhů do jednoho (na 50 metrech!). Kdo z Vás to má? A na neuvěřitelně frekventované silnici?

Už snad jen, že sraz je na Čáře (na České) pod hodinama a všichni jdeme fandit Kometě, ať dneska vyhraje a ten Chomutov nakonec vyřadí!

Děkuji Vám za pozornost, a pokud máte nějaké dotazy, tak je sdělte mé sekretářce, bylo to vyčerpávající, dámy a pánové…


Víc jsem pro Kometu snad nemohl udělat...
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 paralelnisvet paralelnisvet | E-mail | 10. března 2016 v 17:34 | Reagovat

Na tohle bude strašně těžký odpovědět. Prvně - že mám moc ráda, když čtu knížku od kluka a zní mi to v hlavě, jako bych četla knížku od třináctiletýho kluka. Když to prostě zní dětsky a tak. Moc mě to bere. To jsi ty. (Neříkala jsem to už? Asi jo.)
* při komedii nezasmějete ani jednou*, to zas rozesmálo mě! A jo, každej zná Family Frost, to bylo moje dětství...krabice Raket z FF, och, vzpomínky.
Nemůžu se dál soustředit na komentář, uvařila jsem moc dobrý jídlo....což mi připomíná, to jídlo v brně. Naši byli úplně dojatí na výletě na sestry promoci, když je dvě hodiny tahala po nočním brně a pak zvládla těsně před půlnocí objednat obr řízky pro každý naše dvojče. Prostě, je to asi jiný místo na zemi, zaslouží si obdiv a Žít Brno. V Chomutově jsem byla v pondělí. A nakonec je to i dost blízko od nás. Na Chomutov článek nepotřebujdeš. Tam stačí - Jako vážně?.
Dík za průvodce, cítím se být v tý galaxii...ahoj :)

2 Just Blaze Just Blaze | 10. března 2016 v 18:09 | Reagovat

[1]: No říkala, ale neříkala jsi třináctiletýho, to mi bylo už před dvěma lety! :D Já se zase dneska díval na Želvy ninja a byl jsem taky skoro dojatej, v poslední době nějak moc vzpomínám na starý dobrý dětský časy :D A dík! Už jsem se bál, že mě nebudeš chválit, dobrou chuť... ;-)

3 paralelnisvet paralelnisvet | E-mail | 10. března 2016 v 19:07 | Reagovat

[2]: jojo, to je asi dlouhou zimou, protože jsme teď hodinu mluvili o pokémonech, pogách a tak. Život se vrací ve spirálách k tobě zase zpátky :) (patnáct taky dobrý,hihi, asi se mi to střídá, ten dojem)

4 Gauri Gauri | E-mail | Web | 11. března 2016 v 19:18 | Reagovat

Jo, tak tohle si přečtu cestou do Brna :D

5 VrbyCacilS VrbyCacilS | E-mail | Web | 21. září 2017 v 3:46 | Reagovat

personal loan low interest - http://loansvtna.org/
online payday loan companies <a href=http://loansvtna.org/>payday loans</a> ’

6 BbecLehouh BbecLehouh | E-mail | Web | 21. září 2017 v 22:56 | Reagovat

fresno ca
<a href="http://paydayvax.org/">best online payday loans</a>
get loan bad credit
<a href="http://paydayvax.org/">payday loans online</a> ’

7 Ffvexpify Ffvexpify | E-mail | Web | 22. září 2017 v 23:53 | Reagovat

cialis over the counter
<a href="http://cialisovnnc.com/">cheap cialis</a>
cialis generic canada
<a href=http://cialisovnnc.com/>online cialis</a> ’

8 ScrbSuible ScrbSuible | E-mail | Web | 23. září 2017 v 5:57 | Reagovat

buy generic cialis
<a href="http://cialisofkl.com/">cialis</a>
cialis pills online
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis buy</a> ’

9 FsvInsade FsvInsade | E-mail | Web | 24. září 2017 v 14:58 | Reagovat

cialis over the counter
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
cialis vs cialis professional
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a> ’

10 Lewfhincef Lewfhincef | E-mail | Web | 25. září 2017 v 15:52 | Reagovat

uk viagra sales
<a href="https://viagrawasdc.com/">cheap viagra</a>
viagra brand price
<a href="https://viagrawasdc.com/">buy viagra</a> ’

11 BhnjspOire BhnjspOire | E-mail | Web | 25. září 2017 v 17:04 | Reagovat

real viagra for sale
<a href="http://viagracekan.com/">generic viagra</a>
viagra soft pills
<a href=http://viagracekan.com/>viagra</a> ’

12 BbnhLiatty BbnhLiatty | E-mail | Web | 25. září 2017 v 17:04 | Reagovat

viagra generic online
<a href="http://viagrakjkmn.com/">cheap viagra</a>
natural alternative to viagra
<a href=http://viagrakjkmn.com/>cheap viagra</a> ’

13 Vxzzhiesk Vxzzhiesk | E-mail | Web | 25. září 2017 v 17:33 | Reagovat

cialis online prescription
<a href="http://cialisovnsm.com/">cialis</a>
cialis professional 20 mg
<a href=http://cialisovnsm.com/>buy cialis</a> ’

14 AzsvHausia AzsvHausia | E-mail | Web | 25. září 2017 v 23:44 | Reagovat

best price for viagra
<a href="http://viagraonszb.com/">generic viagra</a>
viagra online canadian pharmacy
<a href=http://viagraonszb.com/>cheap viagra</a> ’

15 Drvpbscandy Drvpbscandy | E-mail | Web | 26. září 2017 v 19:51 | Reagovat

viagra plus - http://viagraonszb.com/
what is viagra used for <a href="http://viagraonszb.com/">buy viagra</a> ’

16 PameUnjutt PameUnjutt | E-mail | Web | 28. září 2017 v 16:15 | Reagovat

best payday loans uk
<a href="https://installmentsvfacr.com/">online installment loans</a>
payday loan no credit check
<a href=https://installmentsvfacr.com/>bad credit installment loans</a> ’

17 FvthsLehouh FvthsLehouh | E-mail | Web | 28. září 2017 v 19:37 | Reagovat

american cash loans
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance</a>
loans online fast approval
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance loans</a> ’

18 LvvodBlalty LvvodBlalty | E-mail | Web | 2. října 2017 v 1:10 | Reagovat

order brand name viagra - http://viagrapfhze.com/
viagra for women <a href=http://viagrapfhze.com/>viagra pills</a> ’

19 FwjjGoanCe FwjjGoanCe | E-mail | Web | 3. října 2017 v 18:40 | Reagovat

apply loan bad credit
<a href="https://paydayllae.com/">payday loans</a>
best debt consolidation loan
<a href=https://paydayllae.com/>best online payday loans</a> ’

20 FfnhbhjxOptoft FfnhbhjxOptoft | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 21:47 | Reagovat

fast loan
<a href="https://cashrvyn.com">best payday loans</a>
short term loan
<a href=https://cashrvyn.com>payday loans</a> ’

21 LssnbdcLiatty LssnbdcLiatty | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 12:11 | Reagovat

sample viagra
http://canadiannowv.com/
viagra online consult brand
<a href=http://canadiannowv.com/>order viagra</a>

22 JybsaOptoft JybsaOptoft | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 0:14 | Reagovat

3 month payday loans uk
<a href="https://payday-loans.us.com/">payday loan online</a>
fast cash loans
<a href=https://payday-loans.us.com/>online payday loans</a> ’

23 KdbccfJinna KdbccfJinna | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 21:25 | Reagovat

personal loan http://paydayloansonlinenow.us.com/
no credit check personal loans <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday loans</a>

24 Munlbsassing Munlbsassing | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 15:54 | Reagovat

car title & payday loan https://1paydayloansonline.com/
loan payday savings <a href="https://1paydayloansonline.com/">payday advance loan</a>

25 KdsnfJinna KdsnfJinna | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 2:33 | Reagovat

instant online loans no credit check https://24hrspaydayloans.com/
payday loans people bad credit <a href=https://24hrspaydayloans.com/>same day payday loans</a>

26 JthasvShoown JthasvShoown | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 20:39 | Reagovat

guaranteed personal loans
<a href="https://installmentloannbbm.com/">pay day loan</a>
payday loans people bad credit
<a href=https://installmentloannbbm.com/>online payday loans</a>

27 DbsggLehouh DbsggLehouh | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 6:00 | Reagovat

cash 1 payday loan
<a href="https://rfgpersonalloan.com/">cash loans</a>
loan calculator
<a href="https://rfgpersonalloan.com/">online payday loans</a>

28 JvsxxShoown JvsxxShoown | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 20:17 | Reagovat

online payday loans no credit check
<a href="https://cashadvanceccet.com/">online payday loans</a>
an instant payday loan
<a href=https://cashadvanceccet.com/>best payday loans</a>

29 JbscShoown JbscShoown | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 16:57 | Reagovat

get personal loan bad credit
<a href="https://paydayacerloans.com/">payday loans near me</a>
business cash advance loans
<a href=https://paydayacerloans.com/>get installment loan</a>

30 JbbShoown JbbShoown | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 19:23 | Reagovat

cash loans no credit check
<a href="https://personalnae.org/">payday loans</a>
cash advance online
<a href=https://personalnae.org/>get payday loan</a>

31 DcxLehouh DcxLehouh | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 21:34 | Reagovat

credit card consolidation
<a href="https://loansbadzwe.org/">online loan</a>
bad credit payday loan lenders
<a href="https://loansbadzwe.org/">bad credit loans</a>

32 Fntexpify Fntexpify | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 4:10 | Reagovat

side effects of cialis
<a href="http://cialisenax.com/">canada cialis</a>
cialis prescriptions
<a href=http://cialisenax.com/>cialis cost</a> ’

33 Vrccreelm Vrccreelm | E-mail | Web | 5. února 2018 v 20:38 | Reagovat

OK’
<a href="http://viasergeneric.com/">viagra no prescription</a>
order cheap viagra
<a href=http://viasergeneric.com/>viagra online</a>

34 GrdZoori GrdZoori | E-mail | Web | 22. února 2018 v 19:59 | Reagovat

Hi!
<a href="http://buycialisomskc.com/">cialis order canada</a>
branded cialis drugstore
<a href=http://buycialisomskc.com/>cheap cialis</a> OK’

35 LqhInsade LqhInsade | E-mail | Web | 27. února 2018 v 3:44 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://retcialis.com/"></a>
buy cialis professional online
<a href="http://retcialis.com/">cheap cialis</a> OK’

36 DvsjuLky DvsjuLky | E-mail | Web | 27. února 2018 v 19:27 | Reagovat

purchase viagra professional
<a href=http://cheaperectilepills.com/>free erectile pills</a>
alternative viagra
<a href="http://cheaperectilepills.com/">cialis online</a> OK’

37 Rvuscandy Rvuscandy | E-mail | Web | 9. března 2018 v 15:33 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://onlineviaqer.com/">buy viagra</a>
pfizer viagra for sale fast delivery
<a href="http://onlineviaqer.com/">viagra online</a> OK’

38 GbdInsade GbdInsade | E-mail | Web | 15. března 2018 v 3:14 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis 5 mg daily
<a href="http://cialisoakdm.com/">cheap cialis</a> OK’

39 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:53 | Reagovat

ranitidine 300 mg

40 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | Včera v 9:08 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

41 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | Včera v 12:48 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

42 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | Dnes v 2:41 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama