" " Charlie Chaplin

Tuctovej článek

26. března 2016 v 17:37 | Just Blaze |  "Názory"
Dobrý den a případně dobrou chuť, pokud právě jíte chlebíčky, nebo třeba kaviárový tousty. Rozhodl jsem se… Nebo spíš mám nutkání napsat po dlouhé době takovej hezkej, normální a tuctovej článek. Pěkně s úvodem, prostředkem a závěrem, kde bude nakonec i rozloučení. Jak by to koneckonců mělo správně být. Přestanu experimentovat s formou, což ostatně takhle děláme my, kteří už nemají o čem psát…

Nedá mi to však, ale vrátil bych se ještě k minulýmu článku a učinil takový prohlášení, nebo chcete-li tiskovou zprávu. Ten článek se týkal tří základních bodů lidskýho života. Ano, až tak vysoko jsem mířil! Bohužel to bylo pro všechny kromě mě mírně řečeno debilní. To jsem možná přehnal. Mírně řečeno… slátaná směs spolu vzájemně nesouvisejících vět. To už vypadá mnohem líp! Vypsal jsem všechny body smyslu toho článku hezky pod sebe a oddělil je navíc různýma barvama. Uvažoval jsem, že to vynesu i do pěknýho grafu, když jsem teď nedávno měl ten kurz Microsoftu Office… Mimochodem, víte, co jsem se tam dozvěděl?

Že s Wordem a Excelem pracuju úplně nevhodně, ale budu tak pracovat asi i nadále, protože jak se říká: Starýho psa novým kouskům nenaučíš. Nebo třeba: Na starý kolena už to nemá cenu měnit. Něco na těch stoletých příslovích překvapivě je…

Ten článek měl vypadat jako dopis holce, jenže za tím vším bylo schováno podstatně víc! Byly za tím vším schovaný přesně 3 body:

1. Vztah člověka, co něco tvoří, k lidem, kteří ho nějakým způsobem sledují a hodnotí.

2. Popis člověka, co něco tvoří, a domnívá si, že to, co tvoří, je výjimečný, převratný, téměř geniální a ostatní ho podle jeho názoru nedokážou náležitě ocenit.

3. Strach člověka, co něco tvoří, k té samotné tvorbě. Obava, že to příště nepůjde, že dojdou témata, že to nikoho už nebude zajímat a prosí ostatní, aby mu dali ještě šanci, aby mu nedávali najevo, že je to špatný, že se opakuje.

Tak co? Že jste to tam neviděli? Že jste tam viděli jenom nějaký zmatený reakce z mýho života na něčí otázky? To je taky možnost. Jsem totiž jako Christopher Nolan, tvořím ve více rovinách zároveň! Věříte mi? Čemu se dá vlastně dneska věřit, když… to jsem teď četl od Emila Hakla (doporučuju, ten chlap umí popsat situace jako nikdo jinej), že…


Čemu se dá vlastně dneska věřit, když lhaní je normální? Podle mě je lhaní už srovnatelný s pravdou a splývající v jeden celek. Nevymažeme slovo lež ze slovníků?

Přišlo mi po přečtení mých posledních textů, že je tam příliš moc stížností a ještě potom, a z toho nejsem úplně šťastnej, na můj vkus hodně skrytých rad a doporučení, co by člověk měl dělat pro svůj "dokonalej" život. Kde jsem k tomu proboha přišel? Jakmile začnu někomu radit, tak nadobro skončilo to hezký. To si rovnou už můžu obout pantofle, sednout do křesla a vyprávět historky, jaký to bylo za nás všechno lepší. Se slzou v oku vzpomínat, jak jsme lítali v dětství po venku, jezdili na kole, hráli hokej, fotbal… Promiňte, dopíšu to asi později. Trochu mě to dojalo.

Očividně by teď měla přijít nějaká pointa. Řeknu Vám příhodu, jak jsem si byl koupit novej řetěz na kolo. Můžete se pak toho držet, když k tomu opravdu dojde ve Vašem případě. Jak to přibližně vypadá a že možná bude příště lepší si ten řetěz objednat radši přes internet.

Nevýhodou takovýho setkání v cyklosportu je, že tam přicházíte jako naprostej amatér. Pochopitelně v mým případě. Na druhé straně proti Vám obvykle stojí chlápek, co se dennodenně vrtá v kolech nejrůznějších výrobců, stylů a velikostí. Přicházíte tím pádem do té prosklené budovy už mírně frustrovaní a očekávající větší či menší znemožnění…

Stejný to bylo samozřejmě i ve středu odpoledne - ještě za světla. Dopravil jsem nějakým způsobem kolo autem na místo. Tím autem, který 14 dní vydávalo zvláštní zvuky při jakýmkoliv zatočení volantem. Já, jako technickej typ a budoucí konstruktér automobilů, jsem neváhal a přišel s jednoduchým a nekompromisním vysvětlením:

"To se určitě uvolnil nějakej kus plastu a je otázkou času, když se to obrousí a přestane to vydávat ty příšerný zvuky."

Překvapivě všichni přistoupili na moje odborný konstatování podložený logickým a léty ve škole vysezeným myšlením a přibližně těch 14 dní jsme normálně a dle mých rad ten otravnej zvuk ignorovali. Nicméně k žádnýmu útlumu v zatáčkách nedocházelo, spíše naopak. Nezbývalo nic jinýho než zvolit autoservis.

Výsledkem toho všeho bylo, že ještě chvíli normálního provozu a upadlo by u toho našeho auta zakrátko celý jeho přední kolo! OMG! Ne plast, závěs kola vypovídal službu! Při rozloučení přiznávám:

"No, je pravda, že jsem měl občas už strach s tím jezdit."

A přítomnej "servisák":

"To jste asi moc strach neměl, když jste s tím normálně 14 dní jezdil..."

Vidíte? Hrdina. Žiju neustále na hraně. Balancuju nad propastí…

Vraťme se ovšem k cykloservisu. Stojím naproti tomu chlápkovi, kterej má ve špinavých rukách nějaký špinavý kleště a zohýbá se nad odloženým horským kolem. Já mám to svoje silniční bez řetězu vedle sebe. Je právě 16 hodin, za chvíli zavíračka. Oznamuju mu, že bych potřeboval ten novej řetěz.

"Kolikátka to je?"

A je to tady! Mlčím a netrpělivě si prohlížím zmíněnej stroj. Přichází ke mně a přesvědčuje se radši sám. Podobnej stav, jako když jdete koupit olej do elektrické pily a nevinně se Vás zeptají jakej...

"Jedna, dva, tři, čtyři, … devět," počítá počet ozubených kotoučů u přehazovačky.

"Devítka," říká.

"Devítka," říkám.

Po spočítání mně pak sděluje, že nemá žádnej řetěz na silniční kolo, ale jenom na horský. Odpovídám, že mi to nevadí, že je hlavní, když to bude fungovat. Začínám mu být asi mírně podezřelej.

"Hele, přijďte si tak za 30 minut, to už budu mít hotový."

Super, 30 minut tady budu někde chodit a prohlížet si místní paneláky. Typickej zkušenej chlap, co spravil už miliardu kol. Je znuděnej, když má někomu měnit jenom obyčejnej řetěz a vytočí ho jakákoliv neznalost od Vás. Jel jsem si koupit svačinu do Tesca tím autem, co ještě nedávno vydávalo ty příšerný zvuky. Nevím, jak Vám, ale já když mám 30 minut někde čekat, tak je to jako věčnost. Čas jako by se zastavil, nebo se dokonce vracel zpátky. Sledujete hodinky, sledujete mobil s hodinama, sledujete hodiny na kostelech…

Přicházím zpět za 28 minut, v pravou chvíli. Zaměstnanec (nebo i majitel?) provozu mě ihned po vstupu uvítá slovy:

"Na tom kole jezdíte Vy?"

A je to tady! Mlčím a netrpělivě si prohlížím zmíněnej stroj. Přichází ke mně a podívá se mi zpříma do očí, já přikývnu.

"Víte o tom, že jsem Vám zachránil život?"

Netuším, jestli jsme se už někdy někde potkali, nebo co má přesně na mysli. Vypadám u toho pravděpodobně zmateně. Pokračuje…

"Vy si vyměňujete kolo sám? Když píchnete…"

A je to tady! Mlčím a netrpělivě si prohlížím zmíněnej stroj. Odchází ode mě a já opět učiním na souhlas to platný gesto napříč republikou.

"Takhle se vyměňuje kolo?!" zvýší mírně hlas (až je to podle mě slyšet i ven).

Dost možná při pohledu na stav mýho kola nepředstavitelně trpěl. Ze začátku jsem mu chtěl dát na vědomí, že to není: změna kola, ale jenom: změna pláště (duše?) kola, ale znáte to? Po bitvě je každej generál. Já jsem byl v té chvíli poručík, nebo spíš vojín. Připadal jsem si podobně jako ten plastovej pes v autě, co při cestě jenom kývá hlavou...

"Měl jste ten plášť nasazenej úplně blbě! S tímhle byste skončil za chvíli…" nedořekne to, ale já tuším, kde...

Poprvé se zmůžu na kloudnou odpověď. Pevným hlasem se servilně přidávám na jeho stranu:

"No, je pravda, že jsem měl občas už strach s tím jezdit."

A přítomnej "servisák":

"To jste asi moc strach neměl, když jste s tím normálně 14 dní jezdil..."

Jak to ví, že 14 dní? No nic… Platil jsem 500 Kč a za svůj život jsem mu k tomu přidal ještě 50 korun.

Docela smutný, že novej řetěz stojí víc, než můj vlastní život… KONEC!

Něco tomu všemu přesto chybí. Jasně, nějakej vtip! Nějaký video! Nějakej vtip ve videu! Nějakej vtip ve videu s Cimrmanem!Užijte si volno! A nemějte výčitky, že nic podstatnýho neděláte, často je to totiž vůbec to nejlepší (haha + smajlík)

A Leoši? Pokud to čteš a já vím, že jo, tak se nezlob, že jsem Tě minule tak kritizoval. Bylo to ode mě asi už přes čáru. Ale prostě… by ses měl konečně vzpamatovat, sakra! Prober se!!


Hey Jude s neopakovatelnou atmosférou!
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | 27. března 2016 v 16:04 | Reagovat

Pěknej tuctovej článek! :-) Vtipné :D

2 paralelnisvet paralelnisvet | 28. března 2016 v 21:44 | Reagovat

A ty jsi zas strašně vtipnej a já bych to taky chtěla umět! :) Ale o dost víc bych si to chtěla jen číst od tebe.

(Ta poznámka s tím kolem a duší, to mi připadá jako univerzitní deformace, žejo? :D Kdo moc ví, tomu to značně leze na mozek. Argumenty, definice...formuluj přesně ty loji!*) Jsi super, dík za smích :-)

3 Just Blaze Just Blaze | 29. března 2016 v 9:40 | Reagovat

[2]: Přesně! Nebo taky takovej ten záchvěv okamžiku, že něco víš líp a nutí tě to někoho opravovat :D Máš pravdu, že jsem asi už zblblej z těch prezentací. Minule třeba říkám: "A tady můžete vidět závislost koeficientu tření na čase." A vedoucí: "No moment!" Už jsem se zděsil. A on: "Moment! Jakej koeficient? Tomu se přece říká součinitel!" :D

Jinak, nejhorší na tom všem je, že se to tak opravdu stalo. Já jenom popisuju situace... :D

Díky! :-P A hezkej povelikonoční čas (to se prý používá)! :D

4 paralelnisvet paralelnisvet | 29. března 2016 v 10:15 | Reagovat

[3]: a mně zas když se řekne moment, nepředstavím si čas, ale mechaniku a klidím se ze zornýho pole kohokoliv, kdo by mohl pokládat otázky :D Svou dobou mi slova jako *počkej moment* způsobovali husí kůži. Už zase?! :D
Ale plést si koeficient a součinitel - so lame! :D

5 FsvInsade FsvInsade | E-mail | Web | 24. září 2017 v 16:02 | Reagovat

is cialis available in india
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
cialis online overnight
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

6 Lewfhincef Lewfhincef | E-mail | Web | 25. září 2017 v 16:55 | Reagovat

over the counter viagra alternative
<a href="https://viagrawasdc.com/">generic viagra</a>
viagra 100mg pills
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra</a> ’

7 AzsvHausia AzsvHausia | E-mail | Web | 26. září 2017 v 0:56 | Reagovat

erectile dysfunction viagra
<a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a>
online purchase viagra
<a href=http://viagraonszb.com/>viagra</a> ’

8 BhnjspOire BhnjspOire | E-mail | Web | 26. září 2017 v 3:34 | Reagovat

cheapest viagra price
<a href="http://viagracekan.com/">viagra</a>
over the counter viagra alternative
<a href=http://viagracekan.com/>generic viagra</a> ’

9 LvvdBlalty LvvdBlalty | E-mail | Web | 27. září 2017 v 4:42 | Reagovat

cheap viagra 100mg - https://viagraciom.com
viagra cheapest <a href=https://viagraciom.com>viagra online</a> ’

10 FvthsLehouh FvthsLehouh | E-mail | Web | 28. září 2017 v 20:41 | Reagovat

apr payday loans
<a href="https://cashrvyn.com/">payday loans</a>
payday loans
<a href="https://cashrvyn.com/">payday loans</a> ’

11 FebbLehouh FebbLehouh | E-mail | Web | 30. září 2017 v 16:42 | Reagovat

cash advance loan
<a href="https://paydaykmae.com">payday loans</a>
best payday advance loans
<a href="https://paydaykmae.com">payday advance</a> ’

12 KbebcOblils KbebcOblils | E-mail | Web | 30. září 2017 v 18:16 | Reagovat

100 online payday loan
<a href="https://paydayvrvi.org">payday loan</a>
online personal loans
<a href=https://paydayvrvi.org>cash advances</a> ’

13 FvrcShoown FvrcShoown | E-mail | Web | 1. října 2017 v 2:51 | Reagovat

30 day payday loans
<a href="https://cashadvanceamericasev.org">cash advance near me</a>
bad credit no fax payday loans
<a href=https://cashadvanceamericasev.org>cash advance loans</a> ’

14 FwjjGoanCe FwjjGoanCe | E-mail | Web | 3. října 2017 v 19:44 | Reagovat

bankruptcy payday loans
<a href="https://paydayllae.com/">fast payday loans</a>
quick loan online
<a href=https://paydayllae.com/>pay day loans</a> ’

15 Muntrincef Muntrincef | E-mail | Web | 3. října 2017 v 19:44 | Reagovat

viagra expiration date
<a href="http://sexviagen.com/">viagra online</a>
viagra in india
<a href="http://sexviagen.com/">viagra online</a> ’

16 VbwgxCacilS VbwgxCacilS | E-mail | Web | 5. října 2017 v 3:33 | Reagovat

online payday advance loans - https://paydayllae.com/
easy get payday loans <a href=https://paydayllae.com/>pay day loans</a> ’

17 LdbgcaNity LdbgcaNity | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 6:41 | Reagovat

account now payday loans - https://cashcevth.com
bad credit personal installment loan <a href=https://cashcevth.com>online payday advance</a> ’

18 Munbsassing Munbsassing | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 20:35 | Reagovat

payday loan - http://paydayloans-online.us.com/
payday loan company in <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday loans online</a> ’

19 DbewenLehouh DbewenLehouh | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 13:38 | Reagovat

bank personal loan
<a href="https://paydayloanver.org/">online payday loans</a>
quick loans bad credit
<a href="https://paydayloanver.org/">pay day loan</a>

20 GsdbcOptoft GsdbcOptoft | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 23:52 | Reagovat

military payday loans no
<a href="https://xxepayday.com/">payday loans online same day</a>
loan consolidation
<a href=https://xxepayday.com/>cash advance online</a>

21 DsbgLehouh DsbgLehouh | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 23:21 | Reagovat

calculate interest loan
<a href="https://paydayploansonline.org/">3 month payday loans</a>
payday loan
<a href="https://paydayploansonline.org/">loans no credit check</a>

22 JwemShoown JwemShoown | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 9:00 | Reagovat

cash back payday loans
<a href="https://personalaae.org/">best payday loans</a>
bad credit payday loans online
<a href=https://personalaae.org/>instant payday loans</a>

23 DmdLehouh DmdLehouh | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 23:43 | Reagovat

payday loans no checks
<a href="https://installmentokmloan.com/">payday loans online same day</a>
credit card consolidation loans
<a href="https://installmentokmloan.com/">easy loans</a>

24 JnxvShoown JnxvShoown | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 1:50 | Reagovat

mortgage loan calculator
<a href="https://personalnaeloan.com/">3 month payday loans</a>
businesses loans
<a href=https://personalnaeloan.com/>payday loans online same day</a>

25 DndLehouh DndLehouh | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 0:17 | Reagovat

cash 1 payday loan
<a href="https://paydayvtulo.org/">small loans</a>
best payday loan companies
<a href="https://paydayvtulo.org/">bad credit loan</a>

26 DcxLehouh DcxLehouh | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 23:51 | Reagovat

advance
<a href="https://loansbadzwe.org/">cash loan</a>
fast payday loan
<a href="https://loansbadzwe.org/">best online payday loans</a>

27 EnuviotTe EnuviotTe | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 6:21 | Reagovat

viagra patent expiration
<a href=http://viagapharmaked.com/>cheapest viagra</a>
viagra sildenafil
<a href="http://viagapharmaked.com/">buy viagra online</a>

28 Mbssmody Mbssmody | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 11:29 | Reagovat

viagra review
<a href="http://newmed1onlinev.com/">cheap viagra online</a>
buy viagra new york
<a href="http://newmed1onlinev.com/">viagra dosage</a> ’

29 Gevexpify Gevexpify | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 15:26 | Reagovat

cialis free
<a href="http://jrucialis.com/">buy cialis online without a prescription</a>
canadian generic cialis
<a href=http://jrucialis.com/>cialis cheap</a> ’

30 Evexpify Evexpify | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 11:52 | Reagovat

cialis samples free
<a href="http://veucialis.com/">cialis pill</a>
cialis soft tabs canada
<a href=http://veucialis.com/>cialis cheap</a> ’

31 Rokscandy Rokscandy | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 11:16 | Reagovat

effects side viagra http://genericonlineviaqra.com/ ok’

32 Mhtassing Mhtassing | E-mail | Web | 2. února 2018 v 3:01 | Reagovat

OK’ https://cashadvanceonline.us.org/
ca payday loan laws <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">same day payday loan</a>

33 Mvsdscandy Mvsdscandy | E-mail | Web | 6. února 2018 v 14:09 | Reagovat

OK’
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra online</a>
order viagra online
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra price</a>

34 VrcJinna VrcJinna | E-mail | Web | 16. února 2018 v 3:52 | Reagovat

OK’
https://writebusinessplan.us.com/
help writing my paper
<a href=https://writebusinessplan.us.com/>startup business plan</a>

35 Gbrdyete Gbrdyete | E-mail | Web | 19. února 2018 v 6:03 | Reagovat

<a href="https://bestpaydayloan.us.org/"> installment loans</a>
instant payday loans <a href=https://bestpaydayloan.us.org/> online loans</a>
OK’

36 LtvJinna LtvJinna | E-mail | Web | 20. února 2018 v 18:56 | Reagovat

OK’ https://bestpaydayloan.us.org/
bad credit instant payday loans <a href=https://bestpaydayloan.us.org/>payday advance</a>

37 Ffvdyete Ffvdyete | E-mail | Web | 3. března 2018 v 21:13 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/">pills erectile dysfunction</a>
side effects viagra
<a href=http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/>viagra online</a>  OK’

38 Fnadyete Fnadyete | E-mail | Web | 6. března 2018 v 20:52 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagraazmhj.com/">viagra generic online</a>
pink viagra
<a href=http://viagraazmhj.com/>viagra online</a>  OK’

39 OklInsade OklInsade | E-mail | Web | 16. března 2018 v 18:58 | Reagovat

dexamethasone prednisone comparison
<a href="http://prednisonepill20mg.com/"></a>
can you take prednisone if trying to get pregnant
<a href="http://prednisonepill20mg.com/">prednisone steroid</a> OK’

40 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 13:23 | Reagovat

ranitidine 150 mg

41 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:08 | Reagovat

ranitidine 300 mg

42 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 8:23 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

43 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 10:28 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

44 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 14:13 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

45 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 15:09 | Reagovat

smettere di fumare crisi d'astinenza

46 Essay Writing Service in Germany invor Essay Writing Service in Germany invor | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 16:03 | Reagovat

Buy Essay Germany | Essay Writing Service in Germany

47 wbzprerm wbzprerm | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 4:21 | Reagovat

viagra toronto <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">uk viagra sales</a> viagra facts <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>free viagra without prescription</a> OK’

48 smettere di fumare invor smettere di fumare invor | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 16:11 | Reagovat

smettere di fumare

49 Buy Essay Canada invor Buy Essay Canada invor | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 7:19 | Reagovat

Buy Essay Canada

50 Smettere Di Fumare Velocementeinvor Smettere Di Fumare Velocementeinvor | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 22:33 | Reagovat

Smettere Di Fumare Velocemente

51 btdCaunk btdCaunk | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 3:31 | Reagovat

online viagra name brand <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra</a> viagra online uk generic viagra

52 mmkassing mmkassing | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 1:40 | Reagovat

online personal loans bad credit <a href="https://ttsitworldwide.com/#">loan nevada payday</a> a payday loan <a href="https://ttsitworldwide.com/#">payday loans</a>

53 bysJinna bysJinna | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 12:46 | Reagovat

az payday loan laws <a href="https://cashadvanceonline.us.org/#">pay pay loans</a> help debt consolidation loan <a href=https://cashadvanceonline.us.org/#>payday loan</a>

54 lrmcstase lrmcstase | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 19:23 | Reagovat

achat viagra https://www.vieillemaman.com/ viagra gГ©nГ©rique

55 dvssurbub dvssurbub | E-mail | Web | 4. května 2018 v 1:20 | Reagovat

cialis tadalafil <a href="http://cialisovnnc.com/#">non prescription cialis</a> cialis daily <a href="http://cialisovnnc.com/#">cialis 10mg</a>

56 llqassing llqassing | E-mail | Web | 11. května 2018 v 13:24 | Reagovat

car title payday loans <a href="https://cashloansonline.us.org/#">payday loans online same day</a> quick online payday loans <a href="https://cashloansonline.us.org/#">same day payday loans</a>

57 baaEnedia baaEnedia | E-mail | Web | 20. května 2018 v 15:59 | Reagovat

auto loans <a href="https://applygoleader.com/">online loan</a> finance payday <a href="https://applygoleader.com/">loans online</a>

58 brdstase brdstase | E-mail | Web | 26. května 2018 v 5:32 | Reagovat

viagra price <a href="https://aluixnetwork.com/#">buy viagra</a> pfizer viagra <a href=https://aluixnetwork.com/#>cheap generic viagra</a>

59 bcxSnuby bcxSnuby | E-mail | Web | 5. června 2018 v 3:10 | Reagovat

cheap viagra pills <a href="http://viagraazmhj.com/#">viagra online canadian pharmacy</a> cheapest brand viagra <a href="http://viagraazmhj.com/#">online pharmacy viagra</a>

60 bxvstase bxvstase | E-mail | Web | 5. června 2018 v 3:15 | Reagovat

cialis online <a href="http://cialisoakdm.com/#">п»їcialis</a> cheap cialis <a href=http://cialisoakdm.com/#>purchase cialis</a>

61 Steevunace Steevunace | E-mail | Web | 5. června 2018 v 17:23 | Reagovat

amoxicillin ausschlag wie lange garantie
<a href="http://getamoxilok.com">amoxyclav</a>
clavulin 12h 875 mg of amoxicillin
<a href=http://myamoxilok.com#amoxicillin+1000>para que sirve la amoxicilina</a>
amoxicillin side effects in adults

62 vxdstase vxdstase | E-mail | Web | 5. června 2018 v 18:40 | Reagovat

viagra brands <a href="http://setviagraeja.com/#">purchase viagra</a> viagra overdose <a href=http://setviagraeja.com/#>viagra generic brand</a>

63 Steevunace Steevunace | E-mail | Web | 5. června 2018 v 22:45 | Reagovat

amoxicilline mylan 500 mg poudre valley
<a href="http://getamoxilok.com">amoxi clav</a>
kalium clavulanate and amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxi+clav>amox/k clav 875-125</a>
antibiotico amoxicillin effetti collaterali vaccino

64 Steevunace Steevunace | E-mail | Web | 6. června 2018 v 17:01 | Reagovat

amoxicillin 250 mg/5 cc viii sig i tid ac rebates
<a href="http://myamoxilok.com">amoxicillin 500</a>
amoxicillin streptococcus pneumoniae bacteria
<a href=http://myamoxilok.com#amoxicilline+500+mg>amoxicillin 500mg capsules</a>
850 mg of amoxicillin for children

65 sdbSnuby sdbSnuby | E-mail | Web | 7. června 2018 v 1:25 | Reagovat

cialis pills <a href="http://hopcialisraj.com/#">cheap cialis</a> cialis brand <a href="http://hopcialisraj.com/#">discount cialis</a>

66 Kiiraunace Kiiraunace | E-mail | Web | 7. června 2018 v 3:18 | Reagovat

taking amoxicillin 500 mg while pregnant
<a href="http://myamoxilok.com">para que sirve la amoxicilina</a>
olmifon dosage of amoxicillin
<a href=http://myamoxilok.com#amox/k+clav+875-125>amoxi clav</a>
metricide 14 dosing for amoxicillin

67 nfkemerb nfkemerb | E-mail | Web | 7. června 2018 v 20:05 | Reagovat

viagra substitute <a href="http://viagracefo.com/#">viagra</a> buy female viagra <a href=http://viagracefo.com/#>order viagra</a>

68 ploSnuby ploSnuby | E-mail | Web | 8. června 2018 v 19:59 | Reagovat

cheap viagra <a href="http://menedkkr.com/#">viagra prescription</a> discount generic viagra <a href="http://menedkkr.com/#">viagra without prescription</a>

69 bynSnuby bynSnuby | E-mail | Web | 8. června 2018 v 22:25 | Reagovat

does generic viagra work <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra for sale</a> viagra suppliers <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra price</a>

70 nnsstase nnsstase | E-mail | Web | 9. června 2018 v 22:54 | Reagovat

buy viagra <a href="https://aluixnetwork.com/">pfizer viagra</a> buy viagra soft <a href=https://aluixnetwork.com/>viagra patent</a>

71 ndgSnuby ndgSnuby | E-mail | Web | 10. června 2018 v 22:50 | Reagovat

cheap viagra uk <a href="http://bitcapblog.com ">viagra no prescription</a> cheap viagra <a href="http://bitcapblog.com">buy viagra online</a>

72 nfgstase nfgstase | E-mail | Web | 11. června 2018 v 11:20 | Reagovat

cheap viagra from india <a href="http://mo-basta.org">viagra pills</a> viagra brand name <a href=http://mo-basta.org>generic viagra reviews</a>

73 bdsstase bdsstase | E-mail | Web | 12. června 2018 v 13:57 | Reagovat

quick payday loans online <a href="https://cashadvanceonline.us.org">cash advance</a> auto payday loan <a href=https://cashadvanceonline.us.org>loans online</a>

74 xbcSnuby xbcSnuby | E-mail | Web | 13. června 2018 v 1:26 | Reagovat

low cost payday loans <a href="https://onlineloan.us.org">loan online</a> payday loans bad credit <a href="https://onlineloan.us.org">payday loans online</a>

75 bsdstase bsdstase | E-mail | Web | 5. července 2018 v 5:19 | Reagovat

how does viagra work <a href="http://purseinstock.com/">generic viagra reviews</a> viagra online without prescription <a href=http://purseinstock.com/>generic viagra names</a>

76 mumlurof mumlurof | E-mail | Web | 5. července 2018 v 15:26 | Reagovat

cialis soft tabs <a href="http://besiktasboschservis.com/">cheap cialis online</a> tadalafil 20mg <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis online buy</a>

77 Markunace Markunace | E-mail | Web | 6. července 2018 v 14:40 | Reagovat

cjc 1295 w/o dac 5mg with ipamorelin 5mg cialis
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil generic cialis 20mg</a>
bikila ls women's reviews on cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+coupon>tadalafil tablets</a>

78 Markunace Markunace | E-mail | Web | 6. července 2018 v 18:35 | Reagovat

nulecit generic cialis
<a href="http://cialis-gg.com">buy generic cialis online</a>
cialis anorthosis ammoxostou
<a href=http://cialis-gg.com#brand+cialis+online+mail-order+pharmacies>cialis coupon</a>

79 Markunace Markunace | E-mail | Web | 8. července 2018 v 0:07 | Reagovat

nome remedio berotec generico de cialis
<a href="http://cialis-gg.com">generic cialis tadalafil</a>
5 mg cialis daily best price us pharmacy
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+professional+online+mail-order+pharmacies>cialis online</a>

80 Markunace Markunace | E-mail | Web | 10. července 2018 v 20:12 | Reagovat

boomi alternatives to viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra 50mg</a>
buy viagra soft online
<a href=http://viagra-gg.com#natural+viagra>sildenafil</a>

81 Markunace Markunace | E-mail | Web | 20. července 2018 v 14:38 | Reagovat

best place to buy cialis online australia
<a href="http://cialis-easy.com">cialis medication</a>
new balance 1500v1 women's reviews on cialis
[URL=http://cialis-easy.com#cialis+prices ]cialis online[/URL]

82 Markunace Markunace | E-mail | Web | 21. července 2018 v 12:19 | Reagovat

buy cialis paypal payment
<a href="http://cialis-easy.com">cialis tablets</a>
cialis in canada price
<a href=http://cialis-easy.com#tadalafil+20+mg>cialis pills</a>

83 Markunace Markunace | E-mail | Web | 21. července 2018 v 17:47 | Reagovat

generic cialis dailys
<a href="http://cialis-easy.com">cialis without a doctor's prescription</a>
c# dynamically pass type to generic cialis
<a href=http://cialis-easy.com#buy+generic+cialis>cialis for sale</a>

84 Markunace Markunace | E-mail | Web | 22. července 2018 v 9:58 | Reagovat

acquistare cialis generico en
<a href="http://cialis-easy.com">generic cialis</a>
amlodipine/valsartan generic cialis
[URL=http://cialis-easy.com#cialis+tablets+5mg-10mg+or+20+mg ]buy generic cialis[/URL]

85 Markunace Markunace | E-mail | Web | 22. července 2018 v 23:34 | Reagovat

cheap cialis once a day price
<a href="http://cialis-easy.com">cialis without a doctor's prescription</a>
topison creme generico de cialis
<a href=http://cialis-easy.com#generic+cialis+tadalafil>cialis prices</a>

86 Markunace Markunace | E-mail | Web | 23. července 2018 v 21:18 | Reagovat

do they make generic cialis
<a href="http://cialis-easy.com">cialis generic</a>
ingerasii generic cialis
<a href=http://cialis-easy.com#canadian+cialis>buy cheap cialis online</a>

87 fhgdycle fhgdycle | E-mail | Web | 24. července 2018 v 0:53 | Reagovat

tadalafil cialis <a href="http://drcialonlinedkb.com/#">generic cialis</a> what is tadalafil <a href=http://drcialonlinedkb.com/#>generic tadalafil</a>

88 byhonems byhonems | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 4:17 | Reagovat

viagra brand name <a href="http://www.bitcapblog.com/">viagra order</a> prescription viagra <a href="http://www.bitcapblog.com/">sildenafil generic</a>

89 Markunace Markunace | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 19:14 | Reagovat

hashmap example in java with generics for viagra
<a href="http://viagra-nice.com">cheap viagra 100mg</a>
super active viagra uk price
<a href=http://viagra-nice.com#red+viagra+online+mail-order+pharmacies>order viagra online</a>

90 Markunace Markunace | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 0:46 | Reagovat

albendazole 200 mg dosis recomendada de viagra
<a href="http://viagra-nice.com">cheap 100mg viagra</a>
viagra 100 mg bijwerkingen ritalin
<a href=http://viagra-nice.com#buy+50+mg+viagra>cheap viagra</a>

91 Markunace Markunace | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 6:13 | Reagovat

clinica generic viagra
<a href="http://viagra-nice.com">online viagra</a>
olmetec plus 20 25mg viagra
<a href=http://viagra-nice.com#buy+50mg+viagra>where to buy viagra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama