" " Charlie Chaplin

Srpen 2017

Nový zákazník (2. část)

30. srpna 2017 v 16:47 | JB |  Příběhy Alana Bondyho

"Nemohu se stát součástí světa, kde muži své ženy oblékají do takových šatů, že vypadají jako děvy lehkých mravů. Kde neexistuje úcta nebo důstojnost a lidskému slovu se dá věřit, jenom když ho doplní o slib. Kde ženy nechtějí děti a muži nechtějí rodinu. Kde mladí považují sami sebe za úspěšné, když řídí auto jejich rodičů, a kde chce každý, kdo má alespoň malou moc, demonstrovat, že ostatní nic neznamenají. Kde se lidé hypokriticky hlásí k víře v Boha s láhví alkoholu v ruce a bez sebemenší znalosti o náboženství. Kde je hlavní hodnotou žárlivost, ale pokora a skromnost se jeví jako nevýhoda. Kde lidé zapomněli na lásku, ale pouze se snaží vybrat si vhodného partnera. Kde lidé dávají peníze a čas do opravy svého auta, až vypadají tak pateticky, že to může schovat jen to drahé auto. Nemůžu být už součástí světa, který si hraje na to, že vám dává možnost výběru, ale ti, kteří si vyberou jinou cestu, ji nemohou svobodně následovat. Já si volím svou cestu, ale je škoda, že jsem nenašel porozumění od lidí, od kterých jsem ho čekal."

Keanu Reeves


Zapáleným čtenářům

29. srpna 2017 v 17:14 | JB |  "Názory"

Dobrý čtení přeju všem těm zapáleným čtenářům mýho zanícenýho blogu, počínaje Janem Husem a konče Janem Palachem. Rád bych zde otevřel téma, který trápí nejednoho z nás, netrápí nikoho. Ne. Samozřejmě, pálí všechny. Jde v prvé řadě o pojem štěstí. To je pojem! Jan Werich říká v mým přehrávači - kam jsem si ho stáhl, o čemž určitě nemohl nikdy tušit, že bude možný - že štěstí zjistíme vždy až posléze. V takových chvílích si sami pro sebe zčistajasna sumírujeme:

Sakra, tenkrát to bylo skvělý, no, co teď? Teď už to nestojí za nic.


Soutěž

28. srpna 2017 v 22:56 | JB |  "Myšlenky"

Soutěž


Champions League

25. srpna 2017 v 18:44 | JB |  Povídky běžného života

Vítáme Vás na tiskové konferenci. Můžete pokládat otázky.

Dobrý den, pane trenére.

Dobrý den.

Rád bych se zeptal, jaké jsou teď Vaše pocity, když už je pár hodin po zápase, stále to vyřazení bolí? Asi ano, že?

Tak samozřejmě. Chtěli jsme vstoupit do zápasu aktivně a chtěli jsme vstřelit branku. Hráče jsem nabádal, abychom na soupeře hned od začátku utkání vlítli, protože, ... protože soupeř je kvalitní, ... kvalitní. Zkušenej, ... zkušenej, takže jsme na ně chtěli hned v úvodu vlítnout, což se nám, ... což se nám docela podařilo, ale bohužel, … bohužel tomu chyběla branka. Pak už to bylo složitý.

Další dotaz? Ano?

Chtěl bych se zeptat. Pořád zbývalo přece dostatek času ten zápas, … zápas otočit.

Tak samozřejmě. Jak jsem říkal, pořád jsme věřili, jako jo? Věřili jsme do poslední minuty, že se s tím dá pořád něco udělat. Kluky jsem nabádal, Hušbyho, Jugiho, Laštyho v bráně, aby byli trpělivý, bohužel nás zradila finální část. Nemůžu klukům nic vytknout, bojovali, dali do toho všechno, ale chybělo nám v té, … v té předfinální a finální části víc klidu a... taky víc, ... víc štěstí.

Další dotaz? Tamhle.

Zajímal by mě Váš názor na výkon Micka van Burena, myslím, že zápas zvládl se ctí.

Tak samozřejmě. Mick to neměl lehký, dozvěděl se až hodinu před zápasem, že nastoupí, počítali jsme s tím, že na hrotu bude Škoďák, ale neudělalo se mu dobře. Jak jsem říkal, Mick, … Mick to neměl snadný, ale klukům dneska nemůžu nic vytknout, bojovali, dali do toho všechno, ale chyběl nám, jak jsem říkal, ten vstřelenej, … ten vstřelenej gól, kterej by nám pomohl. Věřím, … věřím, že kdybychom dali ten první gól, tak že, ... tak že postoupíme. Fanoušci by se potom taky víc chytli, víc fandili, ale bohužel...

Dotaz? Ano?

Co říkáte na soupeřovo polehávání a na výkon rozhodčího, který to dost přehlížel, podle mě to velmi ovlivnilo zápas.

K rozhodčímu se nechci, … nechci vyjadřovat, ale samozřejmě, soupeř polehával, kouskoval hru, to si může každý udělat obrázek sám. Na to se nechci vymlouvat, ani na tu absenci Milana Škody, ale podle mě to zásadně, … zásadně ovlivnilo utkání. Rozhodčí víceméně podporoval to jejich polehávání, ale na to se nechci vymlouvat. Měli jsme to zvládnout líp, nicméně, … nicméně, by se tím měl někdo zabývat, protože... viděli jste to sami, nechtěli vůbec hrát fotbal. Ale na to se nechci vymlouvat, měli jsme dát góly...

Tamhle vzadu další.

Souhlasíte s tím, že jste přišli o naději na postup během těch prvních deseti minut prvního zápasu?

Samozřejmě, nebýt těch prvních deseti minut, tak už tady možná slavíme. (trpký úsměv) Z naší strany tam byla mírná nekoncentrovanost, kluci byli asi nervózní, i když v kabině bylo všechno v pořádku. Nezachytili jsme začátek a pak už to bylo, … to bylo složitý. Soupeř je zkušenej, … zkušenej, silnej na balónu. Kluci bojovali, v kabině jsme je nabádali, aby byli trpělivý, ale bohužel, … bohužel. Šancí jsme si vypracovali spoustu, ale chyběl tomu ten gól. Branka. Bez gólu se vyhrát prostě nedá. Škoda.

Další dotaz tady vepředu.

Co se dělo po zápase v kabině? Byl velký smutek?

Tak samozřejmě. Mrzí nás to i vůči fanouškům, kterých přišlo spoustu a povzbuzovali nás neskutečně. Smutek je velkej, byl to náš cíl, Champions League, pokračujeme ale v Evropské lize, pokračujeme v pohárech. Kluky jsme povzbudili do další práce, že tímhle nic nekončí. Získáme teď zase nějaký zkušenosti a příště rok se doufejme popereme o tu vysněnou Champions League znovu. A líp. Jak jsem říkal, pro nikoho to není příjemný, ale jede se dál, teď nás čeká v lize doma Boleslav. Jedeme zápas od zápasu a na konci bychom byli rádi za titul, uděláme pro to maximum.To už tam bylo?

16. srpna 2017 v 18:58 | JB |  "Myšlenky"

Sedím v obýváku, v pokoji, kterej má modrý zdi a na dvou z nich navíc pseudo intelektuální ztvárnění vesmíru. V prvním případě v podobě planet a hvězd a v tom druhým pomocí čar, který nedávají žádnej smyl. Jak jsem napsal - prostě vesmír. Sedím doma a přece pořád lehce v cizím bytě, kde se občas ozývají děsivý zvuky a kde si radši pustíte hudbu, například playlist s Gary B.B. Colemanem, než abyste slyšeli nehybný ticho, který Vás najisto znejistí ještě víc než včerejší zápas Slavie ve čtvrtým předkole Ligy mistrů.


Máš to rozmyšlený?

1. srpna 2017 v 19:57 | JB |  "Básně"

Slunce zapadá a není na to samo
v centru pozornosti jak Mao, kámo
náraz myšlenek jak voda a savo
není nám dáno si užívat každý nový ráno
uchovat si každou cestu na poštu
nespálit celý kuře na roštu
zvenku překrytý alobalem
zahrát si koncert s Karlem Plíhalem
ani si popovídat anglicky s Italem
Možná to není vůbec fér
nemít právo se dostat do jistých sfér
být mimo mísu v přítomnosti lisu
čekat na sebe až to zase dopíšu
na boty špinavý z tenisu
snad ani nevědět co si mám přát
Třeba stačí se jenom víc smát
Třeba stačí se jenom míň smát
Třeba stačí jenom rovně stát
když se má zrovna rovně stát
dobrej jak dobrman
chytrej jak Cimrman
nejlepší Fidorka je stříbrná
hvězdičko blýskavá
mám život svázaný s Tvým
na na ná
nechci plýtvat mým zlým
rýmem
stojím za svým týmem
hraje se od nula nula
a míč je kulatej
obdivuhodná fugura
ty hanebnej pancharte!
kdo z Vás má podpis na Chartě?
Hm???
Všichni lžou jak House
Všichni lžou jak Klaus
Nejsem zrovna ideální kandidát
chtělo by to asi přidat citát
"To co zapomeneš, nepotřebuješ."
To co instaluješ, potřebuješ
říkám já
Pojďme o den dál
rozporuplnej jak Kainar
vypadá v šeru můj soukromej bar
Pusťme si blues
nalijme si čistýho džusu a čůůůs


Dalo by se to zhudebnit, že? Kryštof už na tom dělá...